Rakastettu Ulrika on klassinen villalanka, joka on valmistettu 100% superpesukäsitellystä villasta.
Tämä lanka on sekä pehmeää että lämmintä ja sopii yhtä hyvin aikuisten kuin lasten vaatteisiin.
nro 4 puikoilla 20 silmukkaa 10 cm.
50g n. 100m
Ulrikalla neulotut vaatteet pestään 30 asteen konepesussa.
Valittavana on yli 40 väriä, ja vain mielikuvitus on rajana millaisia upeita yhdistelmiä loihdit esimerkiksi Riddarin kaarrokkeeseen!
Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 80 x 80 x 60 mm.
Paino 0,05 kg
Palautusprosentti on luku välillä 0-100. Mitä suurempi luku, sitä useampi asiakas on palauttanut tuotteen.
Laskennassa on huomioitu 28.9.2022 jälkeen tehdyt tilaukset ja palautukset toimitus- ja maksutavasta riippumatta. Palautusprosentti ilmoitetaan vain niille tuotteille, joita on tilattu em. päivämäärän jälkeen vähintään 20 kertaa.
Palautusprosentti 0.00
Kommentit
Anonyymivahvistettu ostaja, 27.4.2023
Yleisarvosana
☆☆☆☆☆
Paljon kauniita värivaihtoehtoja. Helppo neuloa, ei pölyä. Siisti neule pinta, käy hyvin kaarrokeneuleisiin.
Anonyymivahvistettu ostaja, 13.1.2023
Yleisarvosana
☆☆☆☆☆
Pehmeä, mukava lanka neuloa.
Iina T.vahvistettu ostaja, 1.10.2022
Yleisarvosana
☆☆☆☆☆
Hyvä lanka neuloa,luistaa hyvin puikoilla.
anne-mari v.vahvistettu ostaja, 8.4.2022
Yleisarvosana
☆☆☆☆☆
Hyvä perus lanka, hieman löydät kierteet , mutta kevyt neuloa.
Maritta H.vahvistettu ostaja, 4.3.2022
Yleisarvosana
☆☆☆☆☆
Tuttu lanka. Käytin lankaa niin baskerissa kuin myös pikkutytön kaarrokeneuleessa. Sopii hyvin noihin koska lanka on pehmeä ja kutittamaton.