Prodotti‪» Lankapuoti‪» Langat e accessori‪» Ohjeet, kirjat ja lehdet‪» Ohjekirjat‪»

Neuloosisko - neuleita kylistä ja kaupungeista

Neuloosisko - neuleita kylistä ja kaupungeista


Prezzo
35,00 + costi di consegna
Il prezzo IVA inclusa 13.5 %


Quantità
pz


Più prodotti in arrivo 17.9.2026
Joensuun Taitokortteli POP-UP 17.9. 10-170 pz, solo ritiro
Negozio0 pz
Disponibile subito su negozio online0 pz

Disponibilità
Il prodotto è temporaneamente esaurito. Più prodotti in arrivo 17.9.2026.

Disponibilità
Avvisatemi quando questo prodotto è disponibile


Descrizione del prodotto

Suosittu neulekirja saa jatkoa!

Neuloosiskon uutuuskirja sisältää yli kaksikymmentä huolella suunniteltua neuleohjetta ja tekemisen iloa pitkäksi aikaa niin vasta-alkajille kuin neulekonkareillekin.

Laura Pajulan ja Liisa Saarenmaan ensimmäinen Neuloosisko-kirja Neuleita metsästä ja mereltä keskittyi paksuihin ulkoiluneuleisiin. Neuleita kylistä ja kaupungeista on sen sijaan omistettu ohuemmille käyttöneuleille. Kirjan naisille suunnattuja neuleita ovat inspiroineet niin kaupunkielämä, pienten kylien villan tuottajat kuin kesäinen Suomen luonto. Kirja nostaa keskiöön monipuolisen ja ainutlaatuisen suomivillan, jonka alkuperä on jäljitettävissä lähes lampaan tarkkuudella. Kirjasta löytyy ohjeita niin neulepaitoihin, neuletakkeihin, hameeseen, housuihin kuin asusteisiin. Laaja kokoluokitus ja kaikissa ko’oissa testineulotut ohjeet takaavat istuvat neuleet, joita käytetään ja rakastetaan pitkään.

Neuloosiskon muodostavat identtiset kaksoset Laura Pajula ja Liisa Saarenmaa, jotka suunnittelivat ensimmäisen villapaitansa äitinsä muistolle. Siitä saatu palautevyöry oli alkusysäys neuleuralle. Neuloosiskon tavoitteena on tehdä ohjeita, joilla kuka tahansa onnistuu neulomaan villapaidan ja saa siten kokea käsin tehtyyn neuleeseen pukeutumisen ihanuuden.


La dimensione approssimativa dell'imballo o le dimensioni della confezione del prodotto sono 202 x 266 x 30 mm.


Commenti
Aggiungi commento