VerfügbarkeitDas Produkt ist vorübergehend nicht vorrätig. Ungefähr
20 - 60 Tage seit der Bestellung, at the earliest 27.11.2026. Die Zuverlässigkeit der Schätzung ist gut.
Verfügbarkeit und ankommende BeständeIch möchte benachrichtigt werden, wenn dieser Artikel auf Lager ist
Artikelbeschreibung
Pielinen sohva Dublin-verhoilulla.
Verhoilu: Dublin-kangas
Suomessa valmistettu moderni Pielinen sohva tuo tämän päivän ryhdikästä ja kevyttä istuinmukavuutta jokaiseen kotiin.
Kiinteästi verhoillut istuin- ja selkänojatyynyt pysyvät paikoillaan ja pitävät ryhtinsä sekä muotonsa hyvin. Korkeat jalat viimeistelevät sohvan tyyliltään ilmavaksi ja siroksi.
Valitse itsellesi sopivin kolmesta eri kokovaihtoehdosta.
Istuintuntuma: Jämäkkä
Tuotetta valmistetaan myös mittatilauksesta.
Tuote tilattavissa myymälästä myös muilla verhoilumateriaaleilla ja eri kokonaisuuksina.
Tekniset tiedot:
Leveys: 3-istuttava 177 cm, 3XL 197 cm, Jumbo 214 cm
Korkeus: 80 cm
Syvyys: 85 cm
Istuinkorkeus: 44 cm
Verhoilu: Dublin
Upea ja kestävä samettikangas 100%:sta polyesteriä. Yleelisen näköinen ja tuntoinen. Puhtaanapito imurointi ja kostealla pyyhkiminen.
HANKAUKSENKESTO: 100.000 Martindale
PILLINKI: 4-5, Ei nyppyynny
VÄRIN VALONKESTO: 4 – hyvä
PALOLUOKITUS: EN 1021-1, SL2
KOOSTUMUS: 100 % PES
Puurunko. Takuu 20 vuotta.
Istuimissa pohjajoustona no-zag – jousitus.
Selässä pohjajoustona kumivyöt
Istuinpehmuste kylmävaahto ER 40 kg jonka pinnassa ER 26 kg kylmävaahto.
Selkäpehmuste ER 26 kg kylmävaahto
Jalat puuta. Korkeus 19 cm. Puuvärit: Koivu, Pähkinä, Tammi, Wenge, Hopea.
Tämän päivän sohvakalustot valmistetaan ilman napituksia ja sisäänvetoja. Siksi saattaa eri kangas- ja nahkatyypeistä johtuen sileisiin istuin- ja selkäpintoihin muodostua pientä aaltomaisuutta käytössä, mikä on aivan luonnollista ja kuuluu asiaan.
Huomioithan että värimallit ovat vain suuntaa antavia ja voivat luonnossa poiketa tietokoneella / matkapuhelimella nähdystä väristä jonkin verran
Kaikki pehmustemateriaalit ovat tehtaalta tullessa jäykempiä ja pehmenevät käytössä hieman. Pehmeneminen voi olla epätasaista, mikäli tiettyjä istuinosia käytetään muita enemmän
Design: PK-Furniture, Juhani Järvi
Die geschätzte Größe des verpackten Artikels oder die Größe der Verpackung beträgt etwa 2200 x 800 x 850 mm.
Gewicht50 kg(Beinhaltet das Gewicht der möglichen Verkaufsverpackung)
KommentareHinterlassen Sie einen Kommentar
Marke